یکشنبه, 22 ارديبهشت 1392 18:49

خسته کننده ترین مقاصد گردشگری جهان

نوشته شده توسط
امتیاز بدین چقدر از این عکس خوشتون اومد
(1 رای)

گردشگران همیشه سفر به مکان های هیجان‌انگیز و زیبا را دوست داشته‌اند و از رفتن به مکان‌های خسته‌کننده خودداری می‌کنند. زیبایی‌های طبیعی، ساختمان‌های زیبا، مناظر زیبا و دیدنی و بسیاری دیگر از عواملی هستند که در بعضی از شهرها هیجان‌انگیز به نظر می‌رسند اما در نقطه‌ی مقابل شهرهایی هم هستند که هیچ کدام از این شرایط را ندارند و هر مسافری را خسته می‌کنند. در لیست زیر به شما هفت شهر جهان را معرفی می‌کنیم که به نظر گردشگران خسته‌کننده‌ترین مقاصد گردشگری جهان هستند:

1) بروکسل ، بلژیک :

شاید اگر این شهر نوشیدنی و شکلات‌های مخصوص به خود را نداشت هیچ گردشگری میل به سفر به این شهر را نداشت. این شهر به عنوان صاحب منصب در جامعه‌ى کشورهاى هم‌پیوند اروپایی شناخته می‌شود و مقر بسیاری از سازمان‌ها و تشکیلات ملی و جهانی مثل مقر اصلی ناتو و پارلمان اروپاست. این شهر به یک مرکز کنترل سیاست در قاره‌ی اروپا تبدیل شده و بیش از هر شهری در جهان مملو از دفاتر رسمی و دولتی ، خبرنگاران ، سیاستمداران و سفارت‌خانه‌هاست. تنها دلیلی که باعث می‌شود بعضی گردشگران به این شهر بروند 2000 رستورانی است که در این شهر قرار دارد. رستوران‌هایی که اگر در این شهر وجود نداشت شاید این شهر هیچ گردشگری را در خود نمی‌دید.

2)هوستون ، آمریکا :

اگر در این شهر دنبال چیزی جالب یا سرگرم کننده هستید باید ساعت‌ها و یا حتی روزها دنبال آن بگردید. این شهر به شهر گرما، رطوبت هوا ، فروشگاه‌های زنجیره‌ای ، اتوبان و ترافیک معروف است. هوستون چهارمین شهر بزرگ آمریکا و بزرگترین شهر ایالت تگزاس است. بر اساس آمارها این شهر در 100 روز سال دمایی بالاتر از 32 درجه‌ی سانتی‌گراد دارد. کسانی که به این شهر سفر می‌کنند باید بیشتر اوقات را در داخل ساختمان‌ها یا در هتل بگذارنند و گردشگران اصلاً از این موضوع خوششان نمی‌آید به همین دلیل کمتر گردشگری پیدا می‌شود که به این شهر خسته‌کننده سفر کند.

3) زوریخ ، سوئیس :

بر اساس آمار سازمان جهانی گردشگری این شهر از نظر خسته‌کنندگی در مکان دوم اروپا بعد از بروکسل قرار دارد. زوریخ اهمیت مهمی از نظر مالی در اروپا داشته و به عنوان شهر سرمایه‌گذاری و بانک‌های عظیم شناخته می‌شود. به دلیل وجود ساختمان‌های غول‌آسا و بانک‌های معروف به این شهر لقب سنگاپور اروپا داده‌اند. با وجود اینکه این شهر یکی از مناسب‌ترین شهرهای جهان برای زندگی‌ست اما چیز جالب و هیجان‌انگیزی برای گردشگران ندارد و به عنوان یکی از خسته‌کننده‌ترین مقاصد گردشگری جهان شناخته می‌شود.

4)سنگاپور :

گردشگران در مورد این شهر نظرات متفاوتی دارند، بعضی‌ها عقیده دارند این شهر دوست‌داشتنی و پاکیزه است اما بعضی دیگر براین باورند که در این شهر کاری جز غذا خوردن و خرید کردن برای انجام دادن نیست. شهر سنگاپور به عنوان یک جزیره در کشوری به همین نام حدود 5 میلیون سکنه دارد که 36 درصد آن‌ها خارجی هستند. این شهر به دلیل موفقیت اقتصادی خود سالانه میزبان تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران خارجی است. تعداد بازدیدکنندگان این شهر در سال به حدود 7 میلیون نفر می‌رسد. عواملی چون وضعیت اقتصادی عالی ، پاکی بیش از حد شهر ، زندگی بسیار منظم و امنیت بسیار بالای این شهر باعث سفر گردشگران به این شهر می شود اما هنوز هم گردشگران زیادی عقیده دارند که این شهر یکی از شهرهای خسته‌کننده جهان است.

5)براتیسلاوا ، اسلواکی :

این شهر کوچک که پایتخت کشور اسلواکی است جمعیتی در حدود 400 هزار نفر، وسعتی در حدود 10 کیلومتر مربع و 40 هتل دارد. در مقایسه با پایتخت دیگر کشورهای اروپایی مثل پراگ در جمهوری چک و بوداپست در مجارستان براتیسلاوا چیزی برای جذب گردشگران ندارد. اگر بناهای تاریخی این شهر وجود نداشت تنها چیزی که باقی می‌ماند 9 شهرک آپارتمانی کوچک باقی می‌ماند. اما برای بازدید از همین بناهای تاریخی یک نصفه روز هم کافی‌ست.

6) ولینگتون ، نیوزلند :

شهر ولینگتون به عنوان پایتخت نیوزلند با حدود 400 هزار نفر جمعیت یکی از خسته‌کننده‌ترین شهرهای این کشور شناخته می‌شود. تنها چیزی که باعث جذب گردشگر به این شهر می‌شود طبیعت اطراف این شهر است. اما همه‌ی گردشگران طبیعت را چیز زیاد جذابی برای این شهر به حساب نمی‌آورند چرا که در تمامی نیوزلند می‌توانند طبیعتی مثل آن پیدا کنند. اگر می‌خواهید به ولینگتون سفر کنید بهتر است طبیعت را دوست داشته باشید چون چیز دیدنی دیگری وجود ندارد.

7)اسلو ، نروژ :

در صورتی که عاشق موتورسواری و بازدید از موزه نباشید این شهر ممکن است شما را تا حد مرگ خسته کند. این شهر به عنوان پایتخت نروژ جمعیتی در حدود 600 هزار نفر دارد و یکی از گران‌ترین پایتخت های جهان است ، بنابراین اگر می‌خواهید در این شهر بمانید باید پول زیادی خرج کنید. اخلاق سرد اهالی این شهر، گران بودن هزینه‌ی اقامت در آن، نبود بناهای تاریخی واز همه مهم‌تر تاریکی هوا در حدود 6 ماه سال این شهر را به عنوان یکی از خسته‌کننده‌ترین مقاصد گردشگری جهان مشهور کرده‌است.

 برگرفته از:
http://www.lastsecond.ir/news/Most_Boaring_Destination/

خواندن 2983 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 22 شهریور 1392 19:41
0
0
0
s2smodern
shahrzad MirzaAbedini

شهرزاد میرزا عابدینی

کارشناس ارشد برنامه ریزی و مدیریت جغرافیای گردشگری