شنبه, 21 ارديبهشت 1392 11:28

توریسم جنسی شکلی نوین از برده داری

نوشته شده توسط موسسه گردشگری شیوار کوهسار
امتیاز بدین چقدر از این عکس خوشتون اومد
(1 رای)

چرا انسانها نمی‌خواهند درک کنند که برده بودن بسیار کریه و زشت است حال هر شکلی از آن چه بردگی ایدئولوژیک چه بردگی اقتصادی چه بردگی حاصل از جهل و نا آگاهی و هر شکل دیگر آن؟

گردشگری جنسی:
گسترش سریع و روزافزون شبكه اینترنت، به تبلیغات صنعت گردشگری جنسی به ویژه جهت ساكنان اروپای غربی و آمریكا، رونقی دوچندان بخشیده‌است. در این تبلیغات خدماتی نظیر تورهای جنسی، فاحشه‌خانه‌ها و سفارشات اینترنتی زنان روسپی در كشورهایی نظیر تایلند، فیلیپین ، كوبا و برزیل ارائه می‌شود. بی‌شك در این وضعیت، علاوه بر گسترش قاچاق زنان و كودكان، ضربات سنگینی بر حقوق انسانی زنان وكودكان وارد شده و آنها را به یك كالای جنسی جهت مردان هوسران گردشگر، تبدیل نموده‌است.مبلغان تورهای جنسی، اندام‌ها و جنسیت زنان را در كل كره خاكی و از طریق شبكه اینترنت به حراج می‌گذارند. این شبكه، ارتباط بین‌المللی جهت فروش زنان در یك بازارجهانی و به ویژه جهت مردان كشورهای صنعتی به وجود آورده‌است. در دو سال گذشته،امكانات چندرسانه‌ای (صوت و تصویر) به شبكه اینترنت افزوده شده كه تبدل رنگ،گرافیك، عكس، انیمیشن، صدا و تصاویر متحرك را ممكن نموده است.

این ویژگی‌های پرشور و نوین اینترنت، به رشد سریع منافع تجاری در بخش‌های گوناگون شبكه منجرگردیده‌است كه در این میان «صنعت س.ك.س» یكی از پیشگامان در استفاده از این ویژگی‌هاست.

تبلیغات ویژه تورهای جنسی، فاحشه‌خانه‌ها و استریپ‌بارها (بارهایی‌كه در آن افرادی كاملاً برهنه می‌شوند). به سهولت و بدون كمترین محدودیتی در شبكه اینترنت ارائه می‌گردد. چند مثال را مرور می‌كنیم: اتاق‌های گفت‌وگوی اینترنتی،امروزه به مكانی جهت تبادل اطلاعات در توصیه‌ها برای گردشگری‌های جنسی و یافتن زنان روسپی در كشورهای مختلف تبدیل شده‌است.

اطلاعاتی نظیر چگونگی سفر، قیمت‌ هتل‌ها،شماره تلفن‌ها، كرایه تاكسی‌ها، قیمت مشروبات الكلی، قمیت خدمات جنسی ارائه شده وانواع آن را به راحتی می‌توانید در این اتاق‌ها بیابید.

تصاویر مستهجن این سفرها نیز در دسترس همگان است. در تابستان 1995 یك مرد آمریكایی، برای اولین بار «تورهای جنسی» به مقصد جمهوری دومینیكن را در شبكه اینترنت تبلیغ نمود. این تور 4 روزه باهمراهی یك راهنما جهت ارائه اطلاعات كاربردی در مورد چگونگی یافتن و ارتباط با زنان روسپی و همچنین یافتن گروه‌های عیاشی ارائه می‌شد.

این تورها با س.ك.س دهانی توسط یك زن جذاب كه از سوی راهنمای تور انتخاب می‌شد، همراه بود و یا در تبلیغات مربوط به «تعطیلات جنسی» در كاستاریكا كه با ارائه راهنمای گردشگری (زنان روسپی بومی) همراه بود، با طولانی شدن زمان تور امكان تعویض راهنماها نیز ممكن بود. شوهای مبتذل س.ك.سی نیز در تایلند به یكی از بخش‌های مهم گردشگری تبلیغ شده در اینترنت بدل شده‌است. از تصاویر زنان كاملاً عریان نیز در این تبلیغات استفاده می‌شود.

در یكی ازتبلیغات مربوط به سفر به فیلیپین، كه با ارائه تصویر یك زن همراه است، وی از شما دعوت می‌كند كه جهت دیدن فیلیپین با وی همراه شوید! در این تبلیغات از آن كشور به عنوان مكانی جذاب و هیجان‌انگیز نام برده شده است. در این تبلیغات به اختصار به وجود زنان روسپی در همه جای كشور و با ارائه لیست قیمت آنان اشاره شده‌است. به نظرمی‌رسد همه حرف‌ها پیرامون عشق، زناشویی و كودكان دور می‌زند.

در تبلیغاتی دیگر،ارائه یك راهنمای مؤنث اختصاصی جهت این تورها تبلیغ شده‌است. در این تبلیغات اشاره شده كه كلیه دستمزدها باید به مدیر تور و نه زن پرداخت گردد، اما پرداخت انعام فراموش نگردد! و یا گفته می‌شود كه این زنان به سن، ظاهر و ثروت شما توجهی نخواهندكرد.

در تبلیغی دیگر با ارائه لیستی مصور از زنان مختلف، آدرس‌های آنان به خریداران فروخته می‌شود. همه این تبلیغات برای سودآوری فاحشه‌خانه‌ها و هتل‌ها ومشروب‌فروشی‌های نیز مفید خواهند بود.

در سفارشات اینترنتی دختران برخلاف آنچه كه به عنوان یافتن همسر در كشورهای دیگر تعبیر می‌شود، اكثر مردان پس از سفر به آن كشورها و ازدواج با آن دختران، آنان را ترك می‌كنند.

در گردشگری جنسی و سفر به مكان‌های هیجان‌انگیز، افراد محدودیت‌های موجود در منازل خود را نخواهند داشت. درشهرهای خارجی، مردان امكان همه نوع سوءاستفاده و بدرفتاری با زنان و دختران را به روش‌هایی كه در كشورهای خودشان بسیار خطرناك و یا پردردسر است، خواهند‌داشت. برای تعدادی از مردان، جذابیت بانكوك به دلیل وجود دختران بسیار جوان و روش‌های شبیه به برده‌داری در آن است.
در تبلیغات اینترنتی سفر به بانكوك، به رضایت مردانی كه پیش از این به تایلند سفر كرده‌اند، اشاره شده‌است. نیروهای پرقدرت تبعیض نژادی،آزار زنان، تسلط كشورهای قدرتمند و استعمار اقتصادی در فروش زنان جذاب و شهوانی متحد گردیده‌اند. اكثر مكان‌های توریسم جنسی در نیم كره جنوبی نظیر تایلند وفیلیپین سال‌های آغاز فعالیت خود را با تقاضای مربوط به زنان روسپی توسط نظامیان اشغالگر آمریكایی آغاز نموده‌است و با ترك ارتش آمریكا، دلالان محبت (قو-اد‌ان) وكارگزاران فعال در این صنعت بازار جدیدی را برای زنان تایلندی و فیلیپینی جهت تورهای جنسی به مقاصد ژاپن و اروپا پیدا كرده‌اند

سود فزاینده این تورها نصیب شركت‌های فراملیتی، خطوط هواپیمایی، هتل‌ها و رستوران‌ها می‌گردد. با تبدیل روسپی‌گری به یكی از انواع گردشگری ویژه مردان، این فعالیت‌ها به یكی از عوامل توسعه اقتصادی كشورهای فقیر بدل شده‌است. «صنعت گردشگری» همواره از سوی سازمان ملل متحد، بانك جهانی و گروه‌های مشاوره‌ای ایالات‌متحده به عنوان یكی از راه‌های ایجاد درآمد و بازپرداخت بدهی‌های خارجی كشورهای فقیر معرفی شده‌است.

كشورها با تعیین سیاست‌های گردشگری خود، می‌توانند در صورت تمایل از گسترش روسپی‌گری به عنوان یك جنبه گردشگری حمایت نموده و یا از شكل‌گیری آن جلوگیری نمایند.

البته تعدادی ازكشورها با اتكا به فروش اندام‌های زنان، به كسب درآمد روی آورده‌اند. با رشد صنعت س.ك.س، زنان و دختران بیشتری در یك شهر و یا كشور به این سو كشیده می‌شوند تا به گردشگران خارجی فروخته شوند.

در «بارهای بانكوك» زنان و دختران اسم ندارند، بلكه شماره‌هایی بر لباس‌های تنگ و كوتاه آنان نصب شده است. مردان آنان را باشماره‌هایشان انتخاب می‌كنند.
آنها كالاهایی س.ك.سی و قابل تعویض به معنای كامل كلمه هستند. در یك تخمین گفته شده است كه 10 درصد جمعیت مؤنث تایلند در صنعت س.ك.س فعالند. در مراكز توریسم جنسی، نظیر بانكوك تقاضا برای زنان مورد استفاده در مراكزروسپی‌گری، از ظرفیت جمعیت بومی آن فراتر رفته و آنان قادر به تأمین زنان كافی جهت انجام تقاضاهای گردشگری خارجی نیستند، لذا دلالان محبت و پا-اندازها به سایر كشورها به ویژه آنهایی كه بحران‌های سیاسی، زنان را آسیب‌پذیر و نیازمند نموده، روی آورده‌اند.

مقامات تایلندی تخمین می‌زنند كه هم‌اكنون 20000 زن برمه‌ای درفاحشه‌خانه‌ها فعالند كه همه ساله به تعداد آنها افزوده می‌گردد. هم چنین 10000 زن از كشورهای مستقل مشترك‌المنافع و 5000 زن چینی نیز همه ساله به تایلند روی می‌آورند.

مردانی كه از این سایت‌های اینترنتی استفاده می‌كنند ، در یادداشت‌های خود به یكدیگر، گردشگران را به بازدید از كشورهایی كه به سختی از فقر صدمه دیده‌اند، دعوت می‌كنند.

با كاهش درآمد سالانه، زنان مستأصل‌تر گردیده و در برابرروسپی‌گری ، مقاومت كمتری نشان می‌دهند و همچنین قیمت‌ها برای س.ك.س با زنان روسپی هم پایین‌تر می‌آید.

مردان در اكثر موارد، درآمد میانگین مناطق را به عنوان بخشی ازاطلاعات عمومی در مورد هر كشور یا شهر خاطرنشان می‌كنند. این اطلاعات جهت توضیح وتوجیه اینكه چرا زنان را می‌توان به بهایی اندك در مقایسه با درآمد مردان كشورهای صنعتی خریداری كرد، به كار می‌آید.

با رشد توریسم جنسی، شهرها و كشورها بر اساس روسپی‌گری در سطح جهانی با بدنامی روبه‌رو می‌شوند. هنگامی كه محیط سرشار از خودفروشی و قو-ادی گردد ، همه زنان حاضر در محیط‌های بیرونی به عنوان «رو-سپی» و همه مردان به شكل «قو-اد» دیده می‌شوند.

در یكی از تبلیغات اینترنتی كه از كوبا به عنوان مكانی جدید جهت خوشگذرانی مردان اروپایی در منطقه كارائیب نام می‌برد. یك مرد در گزارش خود از كوبا می‌نویسد: «شما هر دختری كه بخواهید می‌توانید داشته باشید. فقط در برابر او در خیابان بایستید و از آن زن بپرسید كه آیا تمایل دارید با من بیایید و او خواهد آمد… هدایای كوچكی نظیر لباس‌های زنانه یا عطر به همراه داشته باشید تا با شما نظیر یك سلطان برخورد شود» .یك توریست دیگر در مورد كوبا می‌نویسد: «هر دختر غیر مجرد كوبایی را می‌توانید داشته باشید. اكثر آنها در مورد روسپی‌گری چیزی نمی‌دانند تا اینكه با یك توریست آشنا می‌شوند.« همچنین مرد دیگری در مورد اینكه چگونه یك دختر كمتر از 12 ساله را برای س.ك.س در بانكوك بیابید چنین می‌نویسد: «به دنبال مردان قو-اد باشید تا دختر مورد نظر خود را بیابید حتی اگرآن مرد نتواند به شما كمكی كند ، مرد مناسبی را به شما نشان خواهد داد». تبدیل جنسیت زن به كالا جهت فروش به هر مردی، نجابت روحی و پاكی جسمانی او را كه جزء حقوق پایه هر انسانی است، از بین می‌برد. روسپی‌گری، پایمال نمودن حقوق انسانی زنان است. كلیه مقالات ارایه شده در گردهمایی سازمان‌های غیردولتی و چهارمین كنفرانس جهانی زن در پكن ، به این مورد اشاره نموده‌اند كه یك نیاز اساسی جهت پایان دادن به استثمار جهانی زنان و گردشگری جنسی احساس می‌شود.

در قطعنامه كنفرانس می‌خوانیم: «ما خواهان پایان دادن به تجاوزات جنسی و همه انواع استثمار جنسی و خشونت و آزارجنسی زنان و كودكان هستیم. ما همچنین خواهان پایان دادن به قاچاق زنان و كودكان به ویژه گردشگری جنسی هستیم». تبلیغات اینترنتی در مورد زنان روسپی در تورهای گردشگری جنسی ، باعث افزایش رفتارهای این چنینی مردان و همچنین برخورد روزافزون مردان با زنان به عنوان یك كالای جنسی می‌گردد.

اینترنت، شبكه‌ای ارتباطی با سریع‌ترین رشد و فاقد قانونمندی است. این یك رسانه ارتباطی سریع است كه می‌تواند مخاطبانش رادر هر نقطه دنیا و در عرض چند دقیقه بیابد. این عوامل، شبكه اینترنت را به مكانی پررونق جهت قاچاق بین‌المللی زنان تبدیل نموده‌است كه موجب توسعه تجارت جهانی س.ك.س گردیده است. هنوز هم وارد شدن و توسعه‌ی صنعت س.ك.س در اینترنت، به عنوان آسیب‌هایی قلمداد می‌شود كه بر زنان وارد می‌گردد.

اولین آسیب این است كه با استثمار جنسی زنان، حقوق انسانی آنان، پایمال می‌شود. كسانی كه خواهان توقف این خشونت‌ها علیه زنان و كودكان هستند ، باید در همه جنبه‌ها نظیر حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، محلی، ملی و بین‌المللی فعالیت نمایند تا دنیایی بسازند كه به مردان اجازه استثمار زنان و كودكان را ندهد.

به نقل از: موسسه گردشگری شیوار کوهسار

 

خواندن 2947 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 22 شهریور 1392 22:34
0
0
0
s2smodern